Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Звіт директора школи

Дата: 25 лютого 2021 о 15:22, Оновлено 21 жовтня 2021 о 08:18

Річний звіт директора школи.

        

Сучасна школа повинна дати учням не тільки певні вміння та навички, а й:

- виховати соціально адаптовану та громадсько-орієнтовану особистість, яка після закінчення школи знайде своє місце в житті, зможе творити позитивні зміни у суспільстві,

- формувати ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави, виховувати патріотичні почуття і нові ставлення до історії, культури, традицій і звичаїв українського народу.

         Школа має створити умови для формування громадянина майбутнього, людину, яка би відчула себе невід’ємною  частиною  Держави, могла би успішно реалізувати себе в різних сферах життя (особистої, в межах обраної професії, у соціальній сфері).

         Виходячи з цього складається місія школи .

Дати учням ХХІ століття освіту та виховання, які б відповідали духовним і моральним потребам життя народу України.

         Кредо навчального закладу – вести до успіху кожного. Концепція розвитку закладу орієнтована на модель випускника, характерними рисами якого є гармонійно розвинений, національно свідомий, високоосвічений, життєво компетентний громадянин, здатний до саморозвитку та самовдосконалення; створення позитивного іміджу закладу у мікрорайоні та місті.

         Навчанням і вихованням на 01.09.2019 року було охоплено 474 учні у 21 класі з середньою наповнюваністю 22 учні.

         Якісна освіта, як стандарт нового покоління залежить від якісного кадрового потенціалу. Тому розстановка кадрів адміністрацією мотивується їх професійною підготовкою, кваліфікаційним рівнем, досвідом роботи.

         На 01.09.2019 року в школі працювало 42 вчителі. Середній вік педагогічних працівників школи 45 років, що обумовлює високий рівень працездатності для реалізації державної політики у галузі освіти та вирішенні інноваційних ідей розвитку закладу. Освітній   процес 100 % забезпечено фахівцями, які мають відповідну освіту і володіють державною мовою. Забезпеченість освітнього процесу  педагогічними кадрами на 87 % відбувається за рахунок штатних працівників. В закладі працювали                 3  сумісники    Манко Г.В., Савченко  А.П., Ткач О.М.

         70 % педагогічних працівників мають досвід роботи понад 30 років, що складає основу системи наставництва в школі.

         16 % - досвід роботи 10-20 років, таким чином в школі працює 86 % досвідчених вчителів, 14 % молодих фахівців.

         За звітний період та до теперішнього часу спостерігається стабільність кадрового складу.

         Якісний склад педагогічного колективу школи

  • спеціалістів вищої категорії  - 30
  • спеціалістів першої категорії – 2
  • спеціалістів другої категорії – 0
  • спеціалістів – 5
  • 11 тарифний розряд - 2
  • звання «учитель-методист» -18
  • звання «старший учитель» - 10
  • нагороджено знаком «Відмінник освіти України» - 2

         Підвищенню рівня професійної компетентності вчителів сприяє атестація педагогічних кадрів. Вона проводиться відповідно до нормативно-правових документів. Під час атестації  відбувається комплексне оцінювання рівня кваліфікації та результативності діяльності педагогів. Учителі підтверджують високий рівень професіоналізму.

         У 2019-2020 навчальному році згідно перспективного плану атестації атестовано 9 учителів ,практичний психолог та асистенти  вчителя. Курси підвищення кваліфікації своєчасно пройшли всі вчителі.

         Школа здійснює співпрацю зі Службою у справах дітей, бібліотеками, Центром учнівської молоді, Центром зайнятості населення, Криничанським районним сектором Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області.

         Протягом навчального року учні закладу відвідали Дні відкритих дверей НДУ ім. Олеся Гончара, Національної Металургійної академії, Гірничого університету, КДПІ. Щороку студенти НДУ та КДПІ (історичний факультет, факультет іноземних мов, української мови та літератури, психології) проходять практику на базі нашої школи під керівництвом вчителів.

         Навчити дитину любити книгу, прищеплювати навички бібліотечної грамотності, уміння користуватися інформацією – головне завдання шкільної бібліотеки. Матеріально – технічне забезпечення бібліотеки відповідає вимогам згідно Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу. Шкільна бібліотека співпрацює в тісному контакті з вчителями -  предметниками, класними керівниками.

         З метою формування знань школярів та популяризації читання були проведені заходи та бібліотечні уроки: «Посвята в читачі», «Знайомство з бібліотекою», «Цей чудовий світ тварин», урок громадськості «Природа і людина», до Днів Голодомору та Чорнобильської трагедії, пройшли рейди-перевірки підручників.

         У школі організовано гаряче харчування учнів 1-11 класів. Питання організації харчування розглядаються на батьківських зборах, нарадах при директорові. Бракеражна комісія школи здійснює контроль за організацією гарячого харчування, дотриманням санітарно-епідеміологічного режиму, дотримання санітарно-гігієнічних вимог, відповідальність виходу готової продукції. Встановлена грошова норма для гарячого харчування учнів 1-4 кл. – 19,00 грн. у день. За рахунок місцевого бюджету здійснювалось гаряче харчування учнів пільгових категорій: дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, дітей з малозабезпечених сімей, дітей учасників АТО. Ці учні отримували харчування на суму 19,00 грн. класними керівниками, адміністрацією закладу протягом року проводиться обов’язкова  роз’яснювальна робота про необхідність харчування учнів під час освітнього  процесу.

         У  2019-2020 навчальному році харчуванням було охоплено : 185 учнів   1-4 кл., 36 учнів – пільгових категорій, 31 % учнів 5-11 кл.

         Їдальня забезпечена необхідною кількістю маркованого посуду, в наявності морозильна камера, 3 холодильники в робочому стані. Роботу їдальні в 2019-2020 н.р. можна визнати на достатньому рівні. Але існує проблема – діти за рік розбивають дуже багато посуду (склянки, кухлі, тарілки) і  ніхто  її  не  відновлює.

         Оздоровча робота педагогічного колективу з учнями націлена на :

- пропаганду здорового способу життя ;

- профілактику шкідливих звичок;

- дотримання раціонального харчування;

- формування потреби займатися фізкультурою і спортом.

         Однією з умов зміцнення здоров’я учнів є дотримання режиму. Рухова активність на перервах підвищує працездатність учнів. Уроки  в   1 класі проводяться  по 35 хвилин, 2-4 класах по 40 хвилин. Педагогічний  колектив   школи дотримується санітарно-гігієнічних вимог і правил організації освітнього  процесу :

  • провітрювання класних приміщень перед уроками та на перервах;
  • слідкування за правильною осанкою учнів ;
  • зміна видів діяльності на уроці
  • виконання фізкультурних пауз;
  • чистота шкільних приміщень;
  • дотримання часового виміру уроку  (інтенсивність та продуктивність діяльності учнів).

         На формування навичок здорового способу життя спрямовані уроки основ здоров’я, уроки фізичної культури, позакласні виховні заходи. Організовано проводяться профілактичні щеплення, поглиблений медичний огляд учні проходять за графіком.

         Особлива увага протягом року приділялася проведенню лікарської профілактичної роботи з дітьми. Робота ведеться згідно місячного і річного плану. За рекомендаціями лікарів учнів розподіляються на групи для занять фізкультурою (підготовча, спеціальна, основна). Для кожного класу готуються листи здоров’я. Відомості про  розподіл учнів по фізкультурним групам розміщені в класних журналах. У вересні всім учням школи була  проведена проба Руф'є. До підготовчої групи зараховано 50 учнів, до спеціальної – 22 учні, звільнені - 6 учнів. Медичною сестрою проводиться амбулаторний прийом учнів протягом року. Контролюється проходження підлітками флюорографії (15-17 років). Протягом  року учнями проведені профілактичні бесіди: профілактика захворюваності на туберкульоз, педикульоз, грип, кишковими інфекціями, зараження гельмінтами, небезпеку  вживання в їжу грибів, дикорослих ягід, рослин; написані профілактичні диктанти з учнями 5-11 класів. Проводиться робота по профілактиці травматизму серед учнів. Систематично проводиться  медико - педагогічний контроль на уроках фізкультури.

         Будівля та приміщення школи відповідають реалізації основних освітніх завдань; створені умови для роботи дорослих і навчання дітей. Функціонують кабінети що відповідають необхідним санітарним нормам, але на жаль не відповідають сучасним вимогам (через відсутність фінансування).

         Фінансування закладу в цьому навчальному році здійснювалося виконавчим комітетом Криничанської селищної ради ( всі видатки висвітлені на сайті виконкому).

         Але, на жаль, бюджетного фінансування для повноцінного існування та розвитку закладу в сучасних умовах, вирішення господарських проблем, які виникають протягом року недостатньо.

         З  першого  вересня  2017 року  внески  батьків  у  фонд  школи  відмінено. Влітку планувалося провести косметичний ремонт 1-х класів  НУШ, але  на  жаль,  все  залишилось обіцянками.Проведенокосметичний ремонт на харчоблоці та підготовлено систему опалення до нового опалювального сезону. Отримано  хліборізку  та  2  бойлери.

         Проблемними залишаються питання :

  • заміна віконних рам у рекреаціях;
  • капітального ремонту потребує каналізаційна система у роздягальнях спортивної зали;
  • встановлення пожежної сигналізації.

         Адміністрація закладу та педагогічний колектив весь час намагаються працювати таким чином, щоб зберегти контингент учнів та підвищити імідж школи серед мешканців мікрорайону.

         З 2017 року школа є експериментальним закладом який працює за темою «Створення системи шкільної медіаосвіти на основі  принципів наскрізного навчання».

         В рейтингу шкіл за результатами ЗНО – 2020 в Дніпропетровській області школа посіла 30 місце із 512 шкіл;  з 2019 року - учасники  експерименту  Всеукраїнського  рівня  за  темою : «Формування  гуманістичних  відносин  між  учасниками  освітнього  процесу  шляхом  упровадження  моделі  «Мирна  школа»

         Протягом багатьох років на базі закладу :

  • працює школа підготовки майбутніх першокласників
  • створено умови для денного відпочинку дітям 6-річного віку
  • організовано літній відпочинок учнів у пришкільному таборі з денним перебуванням.

У закладі :

  • велика увага приділяється національно-патріотичному вихованню молоді
  • здійснюється профілактична робота з попередження правопорушень серед учнів
  • здійснюється співпраця з дошкільними закладами, іншими закладами освіти І-ІV рівнів акредитації, громадськими організаціями.

Але в роботі закладу є певні перешкоди :

  • недостатнє фінансування на утримання та розвиток закладу  освіти ;
  • матеріальна база закладу освіти застаріла: недостатня кількість демонстраційного обладнання, наочності, комп’ютерів нового покоління;
  • відсутність коштів на необхідні поточні та капітальні ремонти закладу  освіти ;
  • обслуговування комп’ютерної техніки, вирішення інших  господарських питань, що виникають протягом року.

Але  завдяки  громаді  ці  питання  поступово  вирішуються.

         Ми хочемо,  щоб  наша  школа  стала  острівцем  людяності  і  гуманізму,  творчості і  постійного  пошуку,  щоб  її  випускники  на  все  життя  засвоїли: Якщо  хочеш  стати  щасливим,  то  слідуй  золотому  правилу:  розум  у  голові,  щирість  у  серці,  здоров’я в   тілі.

Фінансово – господарська діяльність

У 2019/2020 н. році зміцнення матеріально-технічної бази навчального закладу відбувалося за рахунок субвенції з державного, обласного та місцевого бюджетів придбано комп’ютерне обладнання, меблі, наочність:

Основні засоби

Назва

кількість

Сума всього

Дата придбання

Комплект шкільних меблів НУШ  (6 парт, 6 стільців)

9,5

47880,00

11.08.2020р

Телевізор Kivi (кроштейн для кріплення Gembird wm-5 RT-04) HDMI 10m Cablexpert

2

72400,00

17.09.2020р

Телевізор ERGO 5502 (кроштейн для кріплення GEMBIRD WM -55  RT -04) та кабель HDMI to Gablexpert

2

17.09.2020р

Електрокип’ятильник ЕКГ -100

2

23170,00

03.04.2020р.

Хліборізка Frosy CG -37

1

22795,00

14.04.2020р

Ноутбук Dell Inspiron 3552 ( 135 Р 45 Dil -60)

1

8500

Комп’ютер Dia West

клавіатура, мишка, антивірус.

2

37400,00

Багатофункціональний пристрій canon 3411

2

10500

15.10.2020р.

Ноутбук Dell Impriron

1

8500

Ноутбук  Acer. Антивірус , мишка

9

121500,00

БФП  Epson  L 4160

2

43786,00

24.10.2019

Комп’ютер в зборі

2

24.10.2019

Масажер для стоп

1

8586,00

10.09.2019

Гімнастична стінка

1

25295,00

23.10.2019

Мат гімнастичний

1

Крісло – мішки «Груша»

5

Доріжка рівновага

2

Дидактичний модуль «Сонечко»

1

Дидактийний модуль «Куб»

1

Сенсорний мішок «Яйце сови»

1

Мяч  ортопедичний

1

М’яч  ортопедичний

1

М’яч  ортопедичний

1

Набір сюжетних та предметних малюнків

2

12565,88

05.11.2019

Набір пісочних годинників

2

12565,88

Набір «Одиниці об’єму»

2

Набір моделей геометричних тіл та фігур

2

Мапа України

2

Мапа України

2

Набір посуду

2

Демонстраційний набір муляжі «Фрукти»

1

Набір лабораторний для дослідів

2

Плакат . Рух землі

2

Плакат. Види суходолу

2

Плакат. Атмосфера

2

Колекція «насіння і плоди»

2

Дошка – екран жорстка, магнітна - маркерна

1

6292,00

11.09.2019р

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.